MEFISTO - NEW AGE

  • V roce 1989 Pete Kaplan, kytarista a zpěvák, svolává členy původního Mefista: Jiří „Kuzma“ Dospěl – baskytara a zpěv, Ota Jahn – sólová kytara, Milan Vobliza – bicí a na saxofon a piano přichází Jiří Janda – bratr Petra Jandy. V tomto obsazení se Mefisto účastní několika televizních pořadů v Lucerně – Comback (1990) a v Clubu Reduta s hosty jako jsou: Pavel Sedláček, Viktor Sodoma, Pavel Bobek, Pavel Černocký a další.
  • V roce 1990-91 získává skupina na Děčínské kotvě 2. místo písní Staré zlaté časy, kterou složil a zpíval Pete Kaplan. Skupina pod vedením Pete Kaplana opět mění obsazení. Na klávesy přichází V. Bezděk, na bicí Ben Vítek a na saxofon a baskytaru původní členové skupiny Olympic – Míla Růžek a Pavel Chrastina, který po smrti Pete Kaplana přebírá vedení skupiny.

 

  • Před rokem v roce 2011 se však na scéně objevuje Mefisto v téměř původním obsazení z let šedesátých – jak k tomu došlo? Ano, byla to souhra náhod a okolností. Zákládající člen skupiny Mefisto bubeník Milan Vobliza se spisovatelkou Marií Formáčkovou napsali knihu Mefisto a co všechno odnes čas.. A právě Marie Formáčková zkontaktovala bubeníka Milana Voblizu a kytaristu – zpěváka Pavla Ricara, který se po letech působení v zahraničí objevuje na scéně. Ti po několika vzájemných návštěvách svolávají původní mefisťáky – Jiřího „Kuzmu“ Dospěla (baskytaristu a zpěváka), Václava Šimečka (kytaristu) a ke spolupráci přizvali klávesistu a zpěváka pravým jménem Michal David. Na saxofon hraje Borysh Secký.
  • 5. 11. 2012 se v Malostranské besedě koná křest knihy o Mefistu a Mefisto se schází téměř ve stejném obsazení jako v letech šedesátých. Pod vedením Pavla Ricara uspořádají koncert s hosty: Pavel Sedláček, Viktor Sodoma a Václav Neckář, kteří zároveň knihu pokřtili. Celý pořad moderoval a zpíval Pavel Černocký.
  • Znovuzrozené originální Mefisto, mimo slavných rockových pecek s již zmiňovanými hosty i se Šalalalali s Václavem Neckářem, překvapila (jako v minulosti ostatně vícekrát) americkým jižanským rockem v podání a pod vedením zpěváka a kytaristy Pavla Ricara,  jenž nazývá skupinu Mefisto New Age. Pavel Ricar je nyní přesně takový motor, jakým býval Karel Svoboda v Mefistu v šedesátých letech.
  • Vyvrcholením oslav 50tého výročí skupiny Mefisto bude i jubilejní koncert v Praze v divadle U Hasičů 28. října 2013 opět s hosty Pavlem Sedláčkem, Viktorem Sodomou a Václavem Neckářem. Účast přislíbil i Karel Vágner, který byl členem Mefista v době jeho angažmá v americkém muzikálu Hair v západní Evropě. A Josef Laufer, který též býval v začátcích existence Mefista častým hostem, hlavně ve velkých koncertních sálech v Praze (Lucerna apod.). Pozván byl Tomáš Weber – sólový kytarista, který založil 1. bigbeatovou skupinu a mnoho dalších významných osobností z šedesátých let. Výročním koncertem bude provázet zpěvák Pavel Černocký.

NEW AGE - křest knihy "Mefisto a co všechno odnesl čas" - Malostranská beseda

Záznamy: 1 - 10 ze 15
1 | 2 >>