Rozhovor na rádiu Signal 28. 12. 2014

08.02.2015 11:21

Ahoj,

28.12.2014 proběhl rozhovor o první profesionální big beatové skupině v Československu MEFISTO, se zakládajícím členem-bubeníkem Milanem Voblizou a producentem Ferdou Uhrem. V pořadu, který moderuje Luboš Dvořák se dozvíte, za jakých okolností, a proč vlastně skupina vůbec vznikla. Dále kteří muzikanti se během historie skupiny podíleli na její slávě a s jakými předními zpěváky spolupracovala, jak ve studiích rozhlasových,televizních nejen doma, ale i v zahraničí atd. Ferda Uher promluvil všeobecně o nosičích big beatových skupin šedesátých let min. století. Na webových stránkách rádia Signál lze rozhovor poslechnout (https://www.signalradio.cz/host-signal-radia-50/).

Dnes chceme připomenout, že obě dvojalba skupiny--Mefisto-STORY  1964--1992....a  CD a DVD   MEFISTO--zelené--obsahuje, -nevydané nahrávky a ARCHIVNÍ VIDEA, jsou v prodejnách POPRON a BONTON k dostání---adresy prodejen v celé České republice na internetu.

V současné době se připravuje vydání na CD a DVD kompletní záznam výročního koncertu 50 MEFISTO, který proběhl v divadle U HASIČŮ v Praze. Datum, kdy k vydání dojde a další podrobnosti budou zde včas oznámeny.

Tato skupina - dnes pod novým názvem Mefisto new age, nechce být zaměnována s jinými existujícími skupinami s názvem Mefisto a také proto, že v jejím repertoáru mimo klasických rockenrollů se objevil nový směr--jižanský americký rock s nádechem country, pod vedením zpěváka a sólového kytaristy - Pavla Říčaře - zvaného LABAN a dle reakce diváků, lze soudit, že skupina Mefistonewage, se vydává správným směrem! Po shlédnutí nového přiúpravovaného DVD -posoudíte sami. Jistě si povšimnete, jak  Mefistonewage mění hudební styl a sound dle stylu a charakteru každé písně a přitom v instrumentálních sklabách zachovává typický mefisťácký zvuk z let šedesátých.

   Za pozornost děkuje    MEFISTO new age